TANITIM İÇİN EN ETKİLİ YOL…

TANITIM İÇİN EN ETKİLİ YOL…


Yıllardır Kapadokya’nın tanıtımı için hemen herkes elini taşın altına koydu, adeta yırtındı, çabaladı, koşturdu.

Geldiğimiz nokta?

Küçücük bir Malta’dan, elinde bir demir yığını kule ve iki müzeden başka bir şey olmayan Fransa’dan ve daha pek çok ülkeden gelir itibarıyla gerideyiz.

Doğa, Tarih, kültür yanında dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan otelcilik hizmetleri, zengin yiyecek menüleri, güler yüz, tatlı dil ve daha pek çok şey.

Demek ki bir yerlerde yanlış yaptık ya da bir şeyler eksik.

Mevcut ülke konjonktürünü bir tarafa bırakıyorum. Turizm gelirlerini artırmak için ne yapmalı sorusuna yıllardır cevap aranır ve ben hemen her platformda en etkili yolun reklam söyler dururum.

Reklam ama nasıl?

Belediye tanıtımları, cd yapımları, Emıtt fuarı veya diğer fuarlarda yapılan afiş veya broşür dağıtımları değildir reklam.

Bunlarla günü kurtarırız, hadi üç-beş acente bağlarız, üç-beş bin kişiye hediye lokum dağıtırız falan.

Asla küçümsemek anlamında söylemiyorum bunları baştan söyledim Kapadokya’da herkes turizmin gelişmesi için elinden geleni yapmıştır.

Ama dedim ya bazı şeyleri 12 den vurmak gerekir.

İşte bunun da yolu.

1- Etkili bir film ama öyle rastgele amatör bir film değil gerekirse binlerce Euro’ya mal olacak profesyonel bir film. Üstelik bu film animasyon olmalı. Film bir seyyahın (bu bir çocuk, bir genç kız veya uzaylı bir yaratık bile olabilir) Kapadokya’da Niğde, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri’nin gezilmesi gereken en etkili yerlerini göstermesi şeklinde olacak.

2- Bunu yaparken en etkili fotoğraflar ve slaytlar kullanılacak.

3- Şimdi olmazsa olmazına gelelim tüm bunlar etkili BİR KAPAOKYA MÜZİĞİ eşliğinde olacak.

Müzik hazır sayılır çünkü uzun yıllar önce Kapadokya’ya hayran olmuş, gönül vermiş bir sanatçı kardeşimiz, sevgili CANKUT YILMAZ mükemmel bir müzik yapmış. Müzik Anadolu motiflerinden oluşan, pek çok enstrümanın kullanıldığı harika bir parça. Dinlemenizi salık veririm pek çok sosyal paylaşım sitesinde var.

 

Google+ WhatsApp