Rektör Bağlı’dan Makedonya Ankara Büyükelçisi Mucunski’ye Ziyaret

Rektör Bağlı’dan Makedonya Ankara Büyükelçisi Mucunski’ye Ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski’yi ziyaret etti

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı beraberinde Genel Sekreter ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Vedat Aktepe ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Öğr. Gör. Neşen Ertuğrul ile birlikte Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski’yi büyükelçilik makamında ziyaret etti.

Rektör Bağlı Büyükelçi Mucunski’yi ziyaretlerinde, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak ortak kültürel değerlere sahip Makedonya ile kültürel, sanatsal ve bilimsel alanlarda ileriye dönük işbirliği imkanları konusunda fikir alışverişinde bulundu. Rektör Bağlı ayrıca Kapadokya bölgesi ve üniversite hakkında Büyükelçi Mucunski’ye bilgi vererek kendilerini şehirde ve üniversitede ağırlamaktan büyük onur duyacaklarını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Bağlı ve beraberindekilere teşekkür eden Büyükelçi Mucunski ise, Türkiye ile ikili ilişkilerin her alanda olduğu gibi eğitim-öğretimde de karşılıklı geliştirilmesi arzusu içerisinde olduklarını belirtti. Mucunski ayrıca bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerine olan hayranlığını dile getirdi.

Büyükelçi Mucunski ziyaret sonunda Rektör Bağlı’ya günün anısına plaket takdiminde bulundu.

Google+ WhatsApp