ORJİNAL YOGA SİSTEMİYLE SAĞLIKLI ENERJİ ALANI

ORJİNAL YOGA SİSTEMİYLE SAĞLIKLI ENERJİ ALANI


Bütün canlı varlıklar ve cansız nesneler, atomik yapılarından dolayı enerji alanlarına sahiptirler. Tüm enerji alanları birbirlerine etki eder.

İnsan enerji alanı fiziksel bedeni sarar ve evrensel enerji alanı ile bağlantıdadır. Sağlıklı enerji alanı vücudun çevresinde elips veya yumurta şekli oluşturur. Sıradan bir insanda bedenin çevresinde 2,5 – 3 mt genişliğindedir. Orijinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde bu alan 6-9 mt’ye kadar genişleyebilir.

Birey fiziksel olarak ne kadar sağlıklıysa, enerji titreşimleri o kadar artar ve enerji alanı o kadar daha genişler. Enerji alanının canlılığı arttıkça, birey daha çok enerjiye sahip olur, yapmak istediği şeyleri daha etkili bir şekilde hayata geçirir.

 Kötü beslenme, hareketsiz yaşam, yanlış solunum, gevşeme eksikliği, alkol, sigara, stres, uyuşturucu, zararlı maddeler, zararlı alışkanlıklar ve uygunsuz davranışlar enerji alanını zayıflatır. Alan zayıflayınca enerji yayınımları da güçsüzleşir.

  Enerji alanı zayıflayınca, birey dışsal negatif enerjilerden olumsuz yönde etkilenir. Bu koşullarda kişi daha çok yorulur ve kendini bitkin hisseder. Başarısızlık duygusu, sağlık sorunları ve yaşamın birçok alanında etkinliğin kaybı durumu ortaya çıkar. Birey orijinal Yoga Sistemi teknikleri uygulayarak enerjisini kontrol etmeyi öğrenebilir.

İnsanlar karşılaşınca bir enerji alışverişi gerçekleşir. Birbirinin enerji titreşimini ya düşürür ya da yükseltirler.

Her insanın enerji alanı kendine özgü frekansa sahiptir. Bir kişinin alan titreşimi diğerine yakınsa daha iyi anlaşırlar, farklı ise rahatsızlık, hoşnutsuzluk duyabilirler. Orijinal Yoga Sistemi teknikleriyle enerji alanının titreşimi çevreye ve diğer insanlara göre ayarlanabilir. Bu, kişinin kendini korumasına da yardım eder.

 Birey gün boyu birçok insanla iletişimde bulunduğunda, farkında olmadan birçok enerji atığı biriktirir. Bu durumda akşama doğru kendini tükenmiş hisseder, yabancı düşünce, istek ve hislerle dolar. Bunlar, bireyin gün boyunca karşılaştığı ve alışverişte bulunduğu insanlardan aldığı enerji ile ilgilidir.

Bazı insanlar başkalarının enerjisini tüketmektedir. Bu tür kişilerle yapılan konuşma insanı yorgun düşürür. Onlar enerjiyi dönüştürmek yerine başkalarının enerjisini çeker ve emerler. Orijinal Yoga Sistemi teknikleri aracılığıyla enerji alanı dengelenmeli, canlandırılmalı ve güçlendirilmelidir. Böylece enerji alanı korunacak ve enerjinin sömürülmesi engellenecektir.

Kaynak Kitap: Prana Vidya Biyoenerji Bilimi/ Akif Manaf

 

 

Google+ WhatsApp