İKİSİ DE ÇOK ÇEKMİŞTİ…

İKİSİ DE ÇOK ÇEKMİŞTİ…


Uzun bir aradan sonra Merhaba,

Bugün size, sizin de çok yakından tanıdığınız ama bundan sonra daha da iyi tanıyacağınız tanımayanların da bu günlerden sonra tanıyacağı iki isimden bahsedeceğim.

İkisi de çok çekmişti.

Malum kişinin malum cezalandırma yöntemlerine maruz kalmıştı.

Mezarlıklar Müdürlüğü’ne, köpek barınağı sorumluluğuna, cenaze işleri sorumluluğuna atayarak bu kişileri aklı sıra cezalandırmıştı. Onları yalnız bırakarak onlara selam vereni adeta fişlemişti. Amacı onları itibarsızlaştırmaktı. Bu O’nun en iyi yaptığı işti.

Oysa bu kişiler Belediye’de tam liyakatla çalışan, Malum Kişi’nin  “Benim projem” dediği  projelerin fikir babası idi. Bilenler biliyor ya bilmeyenlere söyleyeyim  Nevşehir’de iyi ve güzele dair ne varsa altından bu iki kişi kalkmıştı. Ama Malum Kişi kamuoyuna bu kişilerin projelerini “benim eserim” diye tanıtmakta pek bir mahirdi.

Bu iki kişiyi yakından tanıyanlar çok iyi bilirler yazdıklarım çektikleri yanında hiçbir şey, ama ben şahidim, hiç hakketmedikleri muameleye maruz kaldılar. Onlar ne mi yaptılar sabrettiler.

“Biz yapmamız gerekeni yapalım balık bilmezse Haluk bilir” dediler.

Şimdi bu kişilerden biri Nevşehir Belediye Başkanı, diğeri de Başkan Yardımcısı.

Evet Atilla Seçen ve Mustafa Alevli’den bahsediyorum.

Bir şair arkadaşım bana Allah’ın adaleti geç gelir ama zamanında gelir” demişti.

Bize göre geç olabilir ama zamanlama hiç şaşmaz . Allah’ın adaleti de öyle. Hak sahibini er ya da geç bulur.

Ben Belediye başkanı Atilla Seçen ile Başkan Yardımcısı Mustafa Alevli’nin  bundan   sonra da  çok güzel işlere imza atacağına inanıyorum. Başkan “Metal yorgunluğu” diyerek bazı görev değişiklikleri ile başlamış zaten icraatına. Gerisi zaten yıllardır Onların başardığı başkalarının sahip çıktığı işler.

Ben bu ikilinin kuracakları kadrolar ile Nevşehir’de atılan hatta şu sıralar meyvesini veren nifak tohumlarından da Nevşehir'i kurtaracağına inanıyorum.

Zaman kısa işleri çok Allah yar ve yardımcıları olsun.

 

Malum kişi kim mi?... Şaka yapıyorsunuz….

 

 

İsmail Oral    

Google+ WhatsApp