ALTINYILDIZIN 6 PROJESİ TUBİTAK BÖLGE SERGİSİNDE

ALTINYILDIZIN 6 PROJESİ TUBİTAK BÖLGE SERGİSİNDE

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına tamamı özgün 121 proje ile müracaatlarını gerçekleştirmişler ve bu projelerden 6 tanesi 26-28 Mart tarihlerinde Kayseri'de sergilenmeye hak kazanmıştır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bu projelerde temel amacımız,bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak,özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir.Ayrıca öğrencilerimizin zekâ gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin bilimsel yöntem süreçlerini kullanabilecekleri projeler hazırlayarak çevrelerinde karşılaştıkları problemlere çözüm yöntemleri geliştirmelerini sağlamak amacıyla hazırladıkları bu projeleri genele yaymak en önemli hedeflerimiz arasındadır.

 

RA ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI PROJENİN ADI PROJENİN ALANI

1 GÜNER İNCE YAŞAM ADASI FİZİK

2 ARDA FİDAN YANSITMAYLA GELEN AYDINLATMA FİZİK

3 EYLÜL KÖSEN YÜK TAŞIYICILAR TONAJ KONTROL CİHAZI FİZİK

4 ENES OLGUN EMRE CANKAT FİBONACCİ SAYILLARININ TEK VE ÇİFT SAYI NUMARALARI İLE BULUNMASI MATEMATİK

5 REYYAN SONUGELEN KURAN-I KERİMDE SAYISAL HARMONİ MATEMATİK

6 NİLHAN ASLANER KRİPTOLOJİ MATEMATİKAltınyıldız Eğitim Kurumlarının 20.yılı münasebetiyle hazırladığı '20.Yıl Matematik,Fen Bilimleri,Stem ve Kodlama 'proje yarışmasına da katılan öğrencilerimiz bilimle neler yapabileceklerine ve bilime olan yatkınlıklarını bir kez daha göstermişlerdir. Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerin gelişiminde bilimin katkısının vazgeçilmezliğine inanan bir kurum olarak bünyemizde bulunan alanında uzman öğretmenlerle Fen Bilimleri laboratuarı, 3 Boyutlu Sınıf kullanarak, Bilim Gezileri yaparak büyüyen, yürüyen, üreten Türkiye’nin yarınlarının gerçek sahipleri olarak, araştıran, geliştiren proje ortaya koyan öğrenci yetiştirmek en büyük gayemizdir.

 

 

 

Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye'nin Geleceğini yetiştirmeye devam ediyoruz.TÜBİTAK Araştırma Projelerinde Türkiye derecelerine ve bölge derecelerine sahip olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak projelerde emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

Google+ WhatsApp