Film izle Hd film izle film izle hd film izle escort bayan
ANA SAYFA HAKKIMIZDA FOTO GALERİ SİZDEN GELENLER İLETİŞİM
EN YENİLER
NEVŞEHİR TSO “TEK DURAK OFİS” OLUYOR
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Arif Parmaksız, büyük uğraş ve çaba sonucunda Oda bünyesinde Tek Durak Ofis kurulduğunu belirterek, bundan
MÜZİK ALETLERİ KULLANIMI EĞİTİMİ İÇİN KAYITLAR DEVAM EDİYOR
Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce müzik aletlerinin kullanımının yaygınlaştırılarak bu yönde kabiliyetli kişilerin uzman bir kad
EN YENİLER HABER ARŞİVİ
1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |    Sonraki >>    
16.01.2017 13:25
Şu an için zam talebimiz yok, ileride ne olur bilemem
Son günlerde Nevşehir’de ekmeğe zam geleceği yönündeki söylemleri değerlendiren Fırıncılar odası başkanı İlhan Ağmaz, şu an için bir zam taleplerinin bulunmadığını ancak ileride bir zam talebinin gündeme gelip gelmeyeceğininde belirsiz olduğunu dile getirdi.
16.01.2017 12:03
Genç kursiyerlerle de sohbet etti
NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp ilçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne ziyarette bulundu. Kaymakama, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali Şahin yapılan iş ve işlemler hakkında bilgi aktardı. Akabinde İlçe Kaymakamı Maraşlı, Kurum Müdürü Ali Şahin ile birlikte İlçe Gençlik Merkezi'ne geçerek incelemelerde bulundu. Gençlik Merkezi ziyareti esnasında Kaymakam, kursiyerlerle tanışıp sohbet etti.
16.01.2017 11:57
Karla gelen yemek bulma telaşı
NEVŞEHİR(MHA) Çetin kış şartlarının yaşandığı Nevşehir’de sokak hayvanları ve kuşlar,karla kaplı alanlarda yemek bulma telaşı yaşıyorlar. Kar kalınlığının 25 santime ve hava sıcaklığının da eksi 7 dereceye kadar düştüğü Nevşehir yöresinde, doğal ortamlarında yaşamını sürdüren hayvanların beslenmelerinde ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Karınlarını doyurabilme mücadelesine giren Göreme beldesindeki bir köpek yavrularını da yanına alarak karlar üzerinde bulunan bir kemik parçasındaki etlerle karınlarını doyurma telaşı içerisinde bulunurken, kargaların da bundan olanca güçleri ile yararlanmaları dikkat çekti.Kuşlarla köpeklerin, beslenme konusunda birbirlerinin yemeklerini paylaşmaları ise fotoğraflara böyle yansıd
16.01.2017 11:56
Nüfusumuza oranla İstanbul’un bile önündeyiz
NEVŞEHİR(MHA) Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Nevşehir ASKF Başkanı Mustafa Avcı, kulüp sayısı, müsabaka sayıları ve çim saha sayısı açısından Nevşehir’in nüfusa oranla İstanbul’un bile önünde olduğuna dikkat çekti. Nevşehir’in şu an itibariyle 33 kulüp ve 17 çim sahasının bulunduğunu söyleyen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Avcı, nüfusa oranlandığında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi bir çok büyükşehire nazaran nüfusa oranla Nevşehir’in önde olduğunu belirtti.
16.01.2017 11:54
Kardelen Koleji Amasya’da Fırtına Gibi Esiyor
Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji Basketbol Maçında Fırtına Gibi Esmeye Devam Ediyor. Nevşehir’i Amasya da temsil eden Kardelen Koleji kız ve erkek basketbol takımları rakiplerini tek tek mağlup ederek başarıdan başarıya imza atıyor. Kardelen koleji genç erkekler basketbol takımı Bartın Anadolu lisesini 50-38 lik skorla açık ara mağlup ederek büyük avantaj yakaladı. Kardelen Koleji Genç Kızlar basketbol takımı ise 50-11 lik skorla Çankırı fen lisesini mağlup ederek gurupların en farklı galibiyetini almayı başardı. Sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
16.01.2017 11:51
Geçim kaynağı maket peribacası
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Uçhisar beldesinde 64 yaşındaki Seyhan Serhat, l6 yıldan beri ponza taşından ürettiği maket peribacaları ile geçimini sağlıyor. Bölgeden topladığı iri ponza taşlarını çeşitli oyucu ve kesici aletler kullanarak maket peribacası haline getiren Seyhan Serhat, ürettiği ürünleri 5-30 TL arasında değişen fiyatlarla turistlere satmaya çalışıyor. Uçhisar beldesindeki işyerinde maket peribacası yaparak evinin geçimini sağlayan Serhat, günde 5-l0 arasında maket peribacası yapabildiğini söylüyor. Seyhan Serhat “ Bölgemizde çokça bulunan ponza parçalarını şekillendirerek değişik görünümlü peribacası haline getiriyorum.Özellikle yabancı turistler yaptığım bu maketlere ilgi gösteriyor.”dedi
16.01.2017 11:46
Esnafın yeni yıldan kredi umudu var
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar odaları birlik başkanı İsmail Ördü, Başbakan’ın geçtiğimiz günlerde söz verdiği kredi imkanından esnaf ve sanatkarın yararlandırılmasıyla çok sayıda işyeri sahibinin geçtiğimiz yılki sıkıntılarını geride bırakabileceğini söyledi. KOSGEB tarafından kullandırılan, 50 bin TL üst limitli, faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanından Türkiye genelinde 240 bin esnafın başvuruda bulunup 15 bin kişinin, Nevşehir’de ise 2 bin 090 esnafın başvuruda bulunup 65 kişinin yararlanabildiğini söyleyen Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, Başbakan Binali Yıldırım’ın 2017 yılı içerisinde bu konunun yeniden değerlendirmeye alınacağı sözünün yerine getirilmesinin beklendiğine dikkat çekti. Zor bir yılı geride bırakan esnaf ve sanatkarın bu kredi imkanından yararlanarak rahatlamayı beklediğini söyleyen Birlik Başkanı Ördü, “Sayın Başbakanımızın söz verdiği gibi bu kredi imkanından gerek ülkemiz genelinde, gerekse ilimizde daha fazla esnaf sanatkarın yararlandırılması ekonominin can damarı olan esnafımızında en büyük beklentisi” dedi.
16.01.2017 11:42
Kaba inşaatı tamamlanma aşamasına geldi
NEVŞEHİR(MHA) Uzun yıllar nereye yapılacağı tartışmalarının ardından 23 Nisan 2015 tarihinde yapımına başlanan yeni öğretmenevinin kaba inşaatı tamamlanma aşamasına getirildi. Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından 2015 Yatırım Programı Kapsamına alınan ve Avanos yolu üzerinde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin hemen arkasında yer alan 14 katlı yeni öğretmenevinin iş bitim kesin tarihini ise 20 Nisan 2017 olarak belirlendi
16.01.2017 11:40
Şu an için zam talebimiz yok, ileride ne olur bilemem
NEVŞEHİR(MHA) Son günlerde Nevşehir’de ekmeğe zam geleceği yönündeki söylemleri değerlendiren Fırıncılar odası başkanı İlhan Ağmaz, şu an için bir zam taleplerinin bulunmadığını ancak ileride bir zam talebinin gündeme gelip gelmeyeceğininde belirsiz olduğunu dile getirdi.
16.01.2017 10:00
15.01.2017 12:09
Çanakkale'de peş peşe meydana gelen depremler korkuttu
Çanakkale'de, 01.38'deki 4,6 şiddetindeki depremin ardından 4,3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
15.01.2017 12:07
3 madde daha kabul edildi
16’NCI MADDE 341 OYLA KABUL EDİLDİ Anayasa değişiklik teklifinin 16’ıncı maddesi 341 oyla kabul edildi. 16'ncı madde için yapılan oylamada 341 kabul, 134 ret, 1 çekimser, 3 boş, 3 geçersiz oy çıktı.
15.01.2017 12:06
Doktorlar tükendi: Birçoğu antidepresan kullanıyor
Manisa Tabip Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin, günde 100 hastayı muayene eden hekimlerin üzerinde performans baskısı ve iş yükü fazlalığı olduğunu, birçok meslektaşının antidepresan kullandığını söyledi.
14.01.2017 13:54
Grip deyip geçmeyin
Nevşehir Sağlık Müdürlüğü mevsim geçişlerinde önemli bir rahatsızlık haline gelen grip hastalığı konusunda hem çalışanlarını, hem de halkı bilinçlendirdi.
14.01.2017 13:53
Planlama çalışmaları son aşamaya geldi
Nevşehir’in Gülşehir ve Ürgüp ilçelerinde geçen yıl TOKİ çalışmaları sırasında fosillerin ortaya çıkması üzerine başlatılan çalışmalar kapsamında bölgeye Jeopark kurulması planlanıyor. Geçen yıl yapılan kazılarda 9 milyon yıl öncesine dayanan pek çok hayvan fosili bulunan ve Türkiye’nin önemli jeosit alanlarında biri olarak gösterilen bölgede, üç toynaklı at, gergedan, zürafa, fil ve öküzgillere rastlandı. Bu yıl da devam eden kazılarda Jeopark oluşturmak amacıyla bölgenin jeositlerini gösteren topografik harita oluşturma çalışmasına başlanacak.
14.01.2017 13:48
Fiziksel aktivite yetersizliği büyük sorun
İl Sağlık Müdürlüğü günümüz toplumlarının en önemli rahatsızlıklarından obezite, hipertansiyon gibi hastalıklardan korunmanın en önemli yöntemlerinden birinin de yürüyüş olduğunu belirtti. Günümüzde toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yetersiz olması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olmuştur. Fiziksel hareketsizlik dünya genelindeki ölümlerin dördüncü önde gelen risk faktörü olarak belirlenmiş.
14.01.2017 13:47
İmar ve bütçe komisyonlarının raporları görüşüldü
Avanos Belediye Meclisi tarafından imar ve bütçe komisyonuna havalesi yapılan gündem maddeleri, Belediye Meclis Salonunda toplanarak karara bağladı.
14.01.2017 13:46
15 Temmuz'u resmedecekler
Kaymaklı Belediyesi 15 Temmuz'u resim sanatıyla somutlaştırıyor. Kaymaklı Belediyesi, Kaymaklı'da eğitim veren tüm kurumlarda "15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Şehitleri" temalı resim yarışması düzenliyor. 15 Temmuz'da yaşanan ihanet girişiminden sonra tüm Türkiye birlik ve beraberlik içerisinde hainliğe dur demişti. O gece 7'den 77'ye herkes meydanlara inmiş, 27 gün süresince nöbet tutmuştu. Kaymaklı Belediyesi yaşananları unutturmamak ve öğrencilerin gözünden göstermek amacıyla resim yarışması düzenliyor. Yarışma neticesinde dereceye girenlerin ödüllendirileceği yarışmaya son başvuru tarihi 10 Şubat 2017 Cuma.
14.01.2017 13:45
2. gezinin rotası da belirlendi
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen kültür & tarih gezilerinin 2017 yılındaki ikinci rotası da belli oldu. Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi üyeleri 19 Mayıs'da Yavru Vatan'a seyahat edecek. 2017 yılında düzenlenecek ikinci gezinin rotası ise Antalya ve Kıbrıs olarak belirlendi. 18 Mayıs - 21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turuna katılacak olanlar Antalya Kaleiçi'ni gezerek geziye başlayıp Uçakla KKTC'ye indikten sonra Girne, Lefkoşa, Güzelyut ve Lefke'yı görme fırsatını elde edecek. Geziye katılacak olanlar Kıbrıs çıkartmasının yapıldığı bölgeyi, Namık Kemal Paşa Zindanı'nı, Lala Mustafa Paşa Camisi'ni, Meşhur Mavi Köşk'ü, Hz. Ömer Türbesi'ni, Barbarlık Müzesi'ni, St. Sophia Katedralini gezecek ve Kıbrıs'ın tüm güzelliklerine doyacakları bir gezi programı ile tanışacak.
14.01.2017 13:44
3 merkezde jeotermal alan ihale edilecek
Nevşehir’de Derinkuyu ilçesine bağlı Kuyulutatlar, Suvermez ve Kozaklı ilçesine bağlı Karahasanlı yerleşim alanlarındaki jeotermal kaynaklar ihaleye çıkarılıyor.
 
Öne Çıkan Haberler
MÜSLÜMANLAR SESSİZ KALMAZ!
Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması planını “Filistinlilere, Araplara ve bütün Müslümanlara saldı
İsraf önlense zama gerek kalmayacak
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ekmek israfının önlenmesi ile zam yapılmasına gerek kalmayacağını
Spekülatörlerin ayak oyunları sona erecek, Türkiye için daha güzel günler gelecek inşallah
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ülkemizde oynanmaya çalışılan oyunların yakın zamanda sona ereceğine inandığını belirtirken, Cumhurbaşkanlığı
Senato bildirisinde birlik, beraberlik vurgusu
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Senatosu yayınladığı bildiride son dönemlerde ülkemizde meydana gelen her türlü terör olaylarına karşın birlik
ESKİ HAMAM İÇİN TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN 50 BİN TL HİBE
Nevşehir Belediyesi tarafından 3. Derece Arkeolojik Sit alanı temizlik çalışmalarının devam ettiği dünyanın en büyük yeraltı yerleşim bölgesinde yer a
TÜGVA GENEL BAŞKANI EMANET NEVŞEHİR’DE
Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı İsmail Emanet, Nevşehir’i ziyaret ederek, bir takım gezi ve incelemelerde bulundu. TÜGVA Genel Başkan Emanet berab
KAYSERİ BASIN YAYIN ERFORMASYON İL MÜDÜRÜ UĞURLU, ÜNVER’İ ZİYARET ETTİ
Kayseri Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Mehmet Uğurlu, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret ederek bir süre görüştü. Nevşehir Gazeteci
BESMELEYİ ÇEKİYOR NEVŞEHİR'İ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR
Her yıl gerçekleştirdiği etkinlikler, yaptığı açıklamalar ve sendikal çalışmalar ile Nevşehir'in takdir edilen örnek sendikacısı olan Türk Eğitim-Sen
Tüm Hakları Saklıdır © Nevşehir Gazete 2011 - Kodlama Networkbil.Net