37 Yıldır Binlerce İnsanın Saçı O Müzede Sergileniyor

37 Yıldır Binlerce İnsanın Saçı O Müzede Sergileniyor

Türkiye’nin en ilginç müzesi Nevşehir’e bağlı Avanos ilçesinde bulunuyor. Bu müze binlerce kişiden alınan saçlardan yapılmış bir müze. Avanos’a uğrayan her turistin mutlaka uğradığı bir mekân olan saç müzesi her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

Türkiye’nin en ilginç müzesi Nevşehir’e bağlı Avanos ilçesinde bulunuyor. Bu müze binlerce kişiden alınan saçlardan yapılmış bir müze.

Avanos’a uğrayan her turistin mutlaka uğradığı bir mekân olan saç müzesi her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

Avanos’ta çömlekçilik işiyle uğraşan ve Chez Galip adıyla tanınan Galip Körükçü, 1979 yılında dükkânına gelen Fransız bir turistin saçını çok beğenir. Turistten bir tutam saç alan Chez Galip, 500 metrekarelik mağara atölyesine saçı asar, o günden sonra 35 yıldır, mekânına gelen herkesten bir tutam saç alan ve adını soyadını yazıp duvara asan Galip Körükçü adeta saçtan örme duvar oluşturur. Galip Körükçü’nün saç müzesinde Türkiye’nin yakından tanıdığı ünlüler olan Muazzez Ersoy, Semra Özal, Pınar Aylin, Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor ve İpek Tuzcuoğlu’nun da saçları bulunuyor. Türkiye’nin en ilginç müzesi Nevşehir’e bağlı Avanos ilçesinde bulunuyor. Bu müze binlerce kişiden alınan saçlardan yapılmış bir müze. Avanos’a uğrayan her turistin mutlaka uğradığı bir mekân olan saç müzesi her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Avanos’ta çömlekçilik işiyle uğraşan ve Chez Galip adıyla tanınan Galip Körükçü, 1979 yılında dükkânına gelen Fransız bir turistin saçını çok beğenir. Turistten bir tutam saç alan Chez Galip, 500 metrekarelik mağara atölyesine saçı asar, o günden sonra 35 yıldır, mekânına gelen herkesten bir tutam saç alan ve adını soyadını yazıp duvara asan Galip Körükçü adeta saçtan örme duvar oluşturur. Galip Körükçü’nün saç müzesinde Türkiye’nin yakından tanıdığı ünlüler olan Muazzez Ersoy, Semra Özal, Pınar Aylin, Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor ve İpek Tuzcuoğlu’nun da saçları bulunuyor.

Google+ WhatsApp